Masz pytania? Zadzwoń.   +48 502 866 383   kontakt@tm-group.pl
Owijarki do palet, rampy załadunkowe, wyposażenie warsztatu, zaopatrzenie przemysłu.

Tanie czy drogie maszyny do warsztatu?

Większość osób rozpoczyna poszukiwania nowego sprzętu warsztatowego od sortowania Allegro po cenach. Zwracając uwagę wyłącznie na najtańsze propozycje, wychodząc z założenia, że nie warto przepłacać. Niestety, nie zawsze jest to właściwe podejście. Wiadomo – niski wydatek na początek kusi, ale jest ryzyko, że urządzenie zacznie sprawiać problemy po pewnym czasie. W przyszłości może potrzebować też serwisu. A niestety – wiele firm sprzedających wyposażenie warsztatowe lub wulkanizacji w zaskakująco niskich cenach zwyczajnie nie jest w stanie tego zapewnić.
Zestaw montażownica + wyważarka można kupić już za niecałe 5 tysięcy złotych, niestety bardzo często jest to sprzęt z najniższej półki (często też najniższej jakości). Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że za 3 tysiące możemy kupić sporo wyposażenie do warsztatu czy wulkanizacji, ale dokładając tą kwotę do wspomnianych 5 tysięcy mamy już spory wybór zestawów urządzeń o bardzo przyzwoitej jakości. Za ok. 8 000 zł możemy kupić zestaw automatycznych maszyn: wyważarki i montażownicy na przykład naszą automatyczną wyważarkę i montażownicę. W przyszłości zastosowanie automatów znacznie przyspieszy naszą pracę a jakość tych maszyn pozwoli użytkownikowi cieszyć się nimi przez długie lata (oczywiście jeśli będą właściwie eksploatowane i serwisowane). Istotnym elementem tego jaką decyzję podejmiemy jest to czy sprzedawca jest nam w stanie zapewnić części zapasowe (eksploatacyjne) oraz pomoc w razie awarii. Warto o to zapytać już na etapie wstępnych rozmów ze sprzedawcą.

Dlaczego to takie ważne? Czy tani sprzęt ulegnie szybko zepsuciu? Absolutnie tego nie sugerujemy. Warto jednak pamiętać o tym, że wszystkie te podnośniki dwukolumnowe czy też montażownice do opon to sprzęt, który użytkować będziesz w wymagających warunkach. Intensywna eksploatacja może prędzej czy później spowodować konieczność interwencji serwisu.
Dlatego – sprawdź zawsze jakie warunki serwisu oferuje sprzedawca. Bo niestety, ale wciąż są na rynku firmy, które oferują sprzęt warsztatowy (lub właściwie jakikolwiek towar) wyraźnie taniej niż inne firmy, tylko że często na samej sprzedaży poprzestają. O jakimkolwiek serwisie pogwarancyjnym czy pomocy w razie usterek można zapomnieć.
Piszemy o tym mimo, iż sami mamy sprzęt w bardzo konkurencyjnych cenach. Wiemy bowiem, że wiele firm, które próbują walczyć ceną zwyczajnie nie jest w stanie zaoferować nic więcej. Zawsze zatem zachęcamy do dokładnego sprawdzania ofert. Często jest tak, że poza niską ceną dany producent nie ma nic więcej do zaoferowania.

Dodaj komentarz

FACEBOOK

ADRES

Ul. Toruńska 126B,
87-165, WIELKA NIESZAWKA, POLAND
Tel: +48 502 866 383
NIP: 8792681131
REGON: 363093180
KRS: 000058843
Strona int: https://www.tm-group.pl
Email: kontakt@tm-group.pl

JAK DO NAS TRAFIĆ

Call Now Button
pl_PLPolski