Masz pytania? Zadzwoń.   +48 502 866 383   kontakt@tm-group.pl
Owijarki do palet, rampy załadunkowe, wyposażenie warsztatu, zaopatrzenie przemysłu.

Samodzielna wymiana ogumienia z zimowego na letnie.

Zrób to sam – wymiana opon.

Coraz częściej wielu kierowców zdenerwowanych długim oczekiwaniem na zmianę ogumienia z zimowego na letnie i z letniego na zimowe szuka alternatywy dla wizyty w serwisie ogumienia. Trudno się im dziwić skoro w sezonie nie raz trzeba czekać tydzień lub dwa w kolejce, o wizycie ‘z biegu’ raczej już w ogóle nie ma co marzyć.
W ostatnich latach zaobserwowaliśmy wyraźny wzrost sprzedaży małych kompresorów i kluczy udarowych 1/2″ w okresie poprzedzającym zmianę ogumienia. Wielu użytkowników decyduje się na zakup kompresora ze zbiornikiem 24L lub 50L, który ze względu na swoje niewielkie rozmiary mieści się w przydomowym garażu lub warsztacie oraz klucza 1/2″ wraz z kompletem nasadek udarowych 1/2″. Zestaw taki pozwala na samodzielne odkręcenie kół samochodów osobowych. W tym miejscu warto przypomnieć, iż warto wyposażyć się w klucz dynamometryczny do dokręcania kół, gdyż dokręcanie kluczem pneumatycznym często kończy się zerwaniem gwintów śrub do kół.
Oczywiście aby radzić sobie samodzielnie w ten sposób należy mieć przygotowane koła zimowe i letnie: najczęściej alufelgi na lato a metalowe felgi na zimę. Jeśli jednak nie mamy takiego zestawu i chcemy samodzielnie zmieniać ogumienie będziemy musieli przygotować się na nieco większy wydatek. Rozwiązaniem jest zakup najprostszej montażownicy do opon i wyważarki do kół. Zakup półautomatycznych maszyn może zamknąć się w kwocie ok. 5000zł. Oczywiście na takie maszyny potrzeba będzie nieco więcej miejsca w garażu.
Warto też przeanalizować aspekt finansowy takich rozwiązań. Średnio wizyta na zmianę ogumienia letnie / zimowe kosztuje nad od 60 do 100zł. Koszt zakupu sprężarki 24 L to ok. 279zł + klucz z kpl. nasadek 299zł. Łatwo więc wnioskować, że zakup zwraca się po ok 6-8 wizytach w serwisie. Nie wspomnę już o zaoszczędzonym czasie, który jak wiadomo z wiekiem jest coraz cenniejszy :).

Dodaj komentarz

FACEBOOK

ADRES

Ul. Toruńska 126B,
87-165, WIELKA NIESZAWKA, POLAND
Tel: +48 502 866 383
NIP: 8792681131
REGON: 363093180
KRS: 000058843
Strona int: https://www.tm-group.pl
Email: kontakt@tm-group.pl

JAK DO NAS TRAFIĆ

Call Now Button
pl_PLPolski