Masz pytania? Zadzwoń.   +48 502 866 383   kontakt@tm-group.pl
Owijarki do palet, rampy załadunkowe, wyposażenie warsztatu, zaopatrzenie przemysłu.

Jak dobrze kupić podnośnik samochodowy do warsztatu?

Zakup podnośnika to często spory wydatek. Dlatego – trzeba robić to z głową. W TM-GROUP często słyszymy historie klientów, którzy kupili sprzęt od jakiegoś niekoniecznie uznanego sprzedawcy, a jego użytkowanie zamieniło się w koszmar, zamiast przynosić warsztatowi pomoc i zysk.

1. Informacje

Ilość danych na aukcjach czy w sklepie internetowym dużo mówi na temat jakości konkretnej oferty. Sprzedawcy, którzy oferują niekoniecznie dobry produkt, z reguły ograniczają się do podawania naprawdę podstawowych danych, zawsze warto zadzwonić i porozmawiać i dopytać o konkretny model.

2. Opinie o produkcie

Internet to naprawdę kopalnia wiedzy na różne tematy. Także o sprzedających urządzenia warsztatowe. Nie wahaj się zatem poszukać jakichś opinii na temat firmy sprzedającej dany podnośnik. Zupełny brak opinii to raczej kiepski znak. Podobnie jak same negatywne wypowiedzi – jeżeli trafisz na takie, weź pod uwagę, że pisali je niezadowoleni klienci, ale może być również działanie nieuczciwej konkurencji.

Gdzie szukać opinii na temat danego sklepu? Oto kilka sposobów:

  • system komentarzy na portalach aukcyjnych
  • portale typu opineo.pl
  • wpisanie do wyszukiwarki nazwy firmy/marki + opinie
  • fora internetowe / grupy Facebook dla mechaników
  • Każdej firmie mogą zdarzyć się wpadki. Pamiętaj jednak, że jeżeli negatywnych opinii jest dużo to lepiej dwa razy zastanowić się nad zakupami w danej firmie.

3. Wymiary pomieszczenia

Może to oczywiste, ale zanim zdecydujesz się na kupno konkretnego modelu podnośnika, to…dokładnie zmierz wymiary warsztatu. Ewentualne przeróbki urządzenia są oczywiście możliwe, ale to nie tylko bardzo kosztowne, ale zwykle problematyczne – tak samo jak wyburzanie ścian.

4. Przygotowanie do montażu

Elektryka podłączona? Fundamenty wylane? Wzory wylewki pod dany podnośnik zawsze wysyłamy po zakupie.

5. Obsługa po-sprzedażowa

Niestety, sporo jest na rynku firm, które robią wszystko byle tylko sprzedać sprzęt, a następnie niemal zapominają o kliencie. A podnośnik to przecież tylko maszyna i zawsze może ulec awarii. Owszem – ryzyko, że takie coś będzie miało miejsce w nowym urządzeniu jest niewielkie, ale zawsze istnieje!

Zanim wydasz te kilka tysięcy złotych na kupno podnośnika lepiej upewnić się jakie warunki gwarancji oferuje sprzedający. Sprawdź czy oferuje serwis w razie jakichkolwiek awarii. Upewnij się czy sprzedawca ma choćby podstawowe części zamienne do swoich urządzeń. Jeżeli nie – lepiej zrezygnuj z zakupu! I poszukaj firmy, która nie tylko sprzedaje sprzęt, ale również oferuje pełny serwis i części zamienne. Jeżeli dana firma nie ma części, lepiej zrezygnuj z zakupu.

6. Zapoznaj się z danymi podnośnika

Zobaczyłeś urządzenie w super niskiej cenie i je kupiłeś? A potem czytasz instrukcję i nagle okazuje się, że jego udźwig nie pozwala na podniesienie busa…Albo jest zbyt duży i musisz modyfikować pomieszczenie garażu, aby zmieścić tam podnośnik.

Apelujemy zatem – zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego urządzenia, dokładnie poznaj jego dane techniczne. To trochę tak jak z kupnem auta. Szukając podnośnika warto dokładnie zapoznać się z jego specyfikacją oraz danymi technicznymi. Mówiąc obrazowo – raczej nie kupisz Punto 1.2 jeżeli szukasz Audi A6 3.0, prawda?

7. Gwarancja

Dokładnie upewnij się jakie warunki gwarancji oferuje sprzedający. To bardzo ważna kwestia.

Leave a Reply

FACEBOOK

ADRES

Ul. Toruńska 126B,
87-165, WIELKA NIESZAWKA, POLAND
Tel: +48 502 866 383
NIP: 8792681131
REGON: 363093180
KRS: 000058843
Strona int: https://www.tm-group.pl
Email: kontakt@tm-group.pl

JAK DO NAS TRAFIĆ

Call Now Button
en_GBEnglish (UK)
pl_PLPolski en_GBEnglish (UK)