Masz pytania? Zadzwoń.   +48 502 866 383   kontakt@tm-group.pl
Owijarki do palet, rampy załadunkowe, wyposażenie warsztatu, zaopatrzenie przemysłu.

Dlaczego warto mieć klucz pneumatyczny udarowy?

klucz udarowy

Pneumatyczny klucz udarowy to narzędzie zasilane powietrzem, służące dokręcaniu i odkręcaniu śrub i nakrętek. Z tego typu narzędziem naczęściej mamy styczność dwa razy w roku w warsztacie samochodowym lub wulkanizacji podczas zmiany opon z letnich na zimowe i zimowych na letnie. Kluczami udarowymi odkręcane są śruby mocujące koła, niestety też bardzo często są nimi przykręcane (koła samochodu powinny być dokręcane kluczem dynamometrycznym z siłą zalecaną przez producenta auta – zazwyczaj około 100Nm).

Podstawowym i obecnym w każdym serwisie samochodowym jest klucz z czopem 1/2”, wraz z nasadkami udarowymi stanowi on podstawowe narzędzie do odkręcania i dokręcania śrub i nakrętek. Klucz taki poradzi sobie z większością kół samochodów osobowych. Jest to wciąż klucz lekki i poręczny, dzięki zastosowaniu kompozytowej obudowy waga takiego klucza oscyluje w okolicach 2 kg co ułatwia pracę operatorowi. Gumowana rękojeść redukuje drgania, jak również powoduje , że możliwa jest praca w niskich temperaturach. Siła 1500 Nm pozwala na radzenie sobie nawet z najbardziej zapieczonymi nakrętkami.

Duża popularność zyskują sobie mniejsze grzechotki pneumatyczne czyli pneumatyczne klucze kątowe. Dzięki mniejszym gabarytom i czopem ustawionym pod kątem 90 stopni pozwalają na dojście w miejsca trudno dostępne, szeroka gama czopów 1/4 3/8 i 1/2” pozwala na szerokie stosowanie ich w przemyśle oraz na liniach produkcyjnych. Mimo niewielkiej wagi i gabarytu klucze oferują sporą siłę dokręcania: 122 Nm.

Do radzenia sobie z nieco większymi śrubami i nakrętkami służą klucze z czopem 3/4”. Oferują one siłę dokręcania 2000 Nm co pozwala na pracę z śrubami o rozmiarze M24-M32. Klucze te najczęściej wykorzystywane są przy odkręcaniu kół samochodów dostawczych i BUS, gdzie najpopularniejsze są śruby i nakrętki 21, 24 i 27 mm. Najnowsze klucze wykonane są z kompozytu co pozwala na utrzymanie rozsądnej wagi klucza. Narzędzie posiada dodatkową rękojeść co znacznie ułatwia pracę.

Ostatni rok przyniósł znaczny wzrost sprzedawanych kluczy 1/2”, dzieje się tak ponieważ dzisiaj zakup kompresora powietrza na zbiorniku 50L nie jest już znacznym obciążeniem domowego budżetu a zakup klucza i kompletu nasadek udarowych jest uzasadniony ekonomicznie. W przypadku gdy posiadamy kompletne koła z oponami zimowymi oraz drugi kompletu kół z ogumieniem letnim, oszczędzamy czas potrzebny na wizytę w wulkanizacji oraz pieniądze za usługę (50zł każdorazowo). Możemy samodzielnie dokonać zmiany kół w aucie w sezonie letnim i zimowym.

Dodaj komentarz

FACEBOOK

ADRES

Ul. Toruńska 126B,
87-165, WIELKA NIESZAWKA, POLAND
Tel: +48 502 866 383
NIP: 8792681131
REGON: 363093180
KRS: 000058843
Strona int: https://www.tm-group.pl
Email: kontakt@tm-group.pl

JAK DO NAS TRAFIĆ

Call Now Button
pl_PLPolski
en_GBEnglish (UK) pl_PLPolski